Духовная жизнь
  
Экспо Миргород  
главная объявления магазины духовность форум контакты
 
    Духовная жизнь Миргорода

СВЯТО -УСПЕНСКАЯ
церковь


Церковь
Церковь
Церковь

 

Історична довідка Свято-Успенської церкви
міста Миргород


  У минулому Миргород мав п'ять церков: Успенська, Воскресенська, Троїцька, Всіхсвятська, Іоанна Богослова.
  Успенська церква була побудована з дерева у 1648 році за козацького полковника Матвія Гладкого. Далі ішла перебудова цієї церкви аж до кінця 19 століття, коли постала нинішня Успенська церква (собор), в 1887 році.
Церква була розписана учнями художника Васнєцова, а прикрашав її неповторний керамічний іконостас, виготовлений колективом Керамічного технікуму міста Миргород.
  Перший відомий настоятель - Роман Шафранський, ближче до наших днів одним із священнослужителів був протоієрей Микола Базилевський, випускник Санкт-Петербурзької академії, розстріляний у 1924 році НКВД.
  Вперше Успенську церкву закрили в1937 році; в 1941 році після окупації міста німецька влада її відкрила.
  Вдруге закрили Успенський собор в 1957 році, зруйнували купола, дзвіницю, розібраний іконостас демонтували і передали в Керамічний технікум (частково і зараз там зберігається). Замалювали та знищили всі фрески (розписи). Приміщення спочатку використовувалось як склад заводу мінеральних вод, а потім - як питний бювет мінеральної води курорту Миргород.
  З 1914 року поблизу храму почалось будівництво місцевого курорту, вода якого була визнана цілющою. Тепер тут щорічно оздоровлюється тілесно та духовно близько 30 тисяч хворих.
  В 1990 році виникло питання про повернення споруди під церкву і вже в грудні цього ж року храм було освячено, відбулося перше Богослужіння, на якому був присутній тодішній Архієпископ Полтавський та Кременчуцький Савва (нині покійний), він же і освятив храм.
  Храм почали реставровувати. В 1996 році відбудували купол та дзвіницю, придбали дзвони. В 2003 році закінчили розпис храму. Храм має три престоли -Успіння Божої Матері, Ніколая Угодника та Серафима Саровського. З 2000 по 2004 роки виготовлено та встановлено вирізьблені дерев'яні іконостаси. На Ніколаєвському та Серафима Саровського престолах іконостаси покриті сусальним золотом. У храмі є два панікадила, виготовлені у старовинному стилі. Поступово храм набував своєї первозданної краси. Навколо храму розміщені чудові корпуси санаторію "Хорол", бювет для прийому мінеральної води, водолікарня, їдальня, дитяча ігрова площадка. І все це на мальовничому березі річки Хорол з чудовим пляжем та човновою станцією. Відпочиваючі санаторію із задоволенням відвідують Свято-Успенську церкву, яка відкрита кожного дня і де можна побувати на службі, замовити різні треби (хрещення, молебні про здоров'я, вінчання, поминальні служби та інше).
  В санаторії "Хорол" існує відділення для оздоровлення вагітних жінок, а настоятель церкви постійно проводить бесіди з вагітними з питань народження та виховання дітей (як правильно вибрати ім'я дитині, хто може бути хрещеними батьками новонароджених дітей, як причастити дитину, як молитися за дітей та привчати їх до самостійної молитви, як поводитись в різних життєвих ситуаціях). Взагалі до храму на недільні служби та у свята приходить багато дітей. Останнім часом храм відвідує багато молоді. Кожному прихожанину церкви настоятель отець Іоанн приділяє увагу - вислуховує його, дає відповідні поради, сповідає. За Божественною Літургією причащається багато дітей. З 1990 року і до цього часу настоятелем храму є Митрофорний протоієрей Іоанн Созанський, випускник Санкт-Петербурзької семінарії.
  При храмі є свічна лавка де великий вибір церковної літератури, ікон та різної церковної утварі. При храмі також працює православна бібліотека, яка налічує більше 400 екземплярів духовної літератури. А також є періодичні православні газети та журнали . Бібліотека користується великим попитом у населення міста і відпочиваючих.
  На службах співає чудовий церковний хор.

 

 
         
Рейтинг@Mail.ru Деловой портал СНГ - Бизнес в России и за рубежом Зеленый туризм
Copyright ©  Aleksandr Kiyashko   
mob.:+38 093 752 71 81